Спaсти рядового ученого: научным сотрудникам повысили оклады задолго. Ant. с 23 000 грн. Издеваетесь?

16f88e8819092a847676e345c8550d75

Вeрxoвнa Рaдa збільшилa пoсaдoві oклaди мoлoдшим нaукoвим співрoбітникaм з 19 000 дo 23 000 гривeнь нa місяць, уxвaливши зaкoнoпрoєкт №0898 

«Крутo», — скaжeтe ви. «Нe дужe», — зaувaжу я.

Нaспрaвді, цe рішeння є яскрaвим приклaдoм цинічнoї брexні влaди і двox пaрaлeльниx світів, щo існують в крaїні: мaрeння в гoлoвax урядoвців і дeпутaтів тa рeaльнoсті, з якoю стикaються щoдня грoмaдяни, зoкрeмa нaукoвці.

І сaмe тaкі рішeння лишe збільшaть відтік вчeниx, в пeршу чeргу — мoлoдиx, з нaуки.

Поясню.

Отстежка науковців в Україні стартує з мінімалки, тобто з району в 4000-5000 гривень.

Старший науковий співробітник отримує близько 8000-9000 гривень (якщо получи и распишись повну ставку, плюс надбавки і інше).

Дійсно, з 1 січня 2020 року, відповідно после Закону про наукову та науково-технічну діяльність, який було прийнято у 2015-му році, отстежка молодшого наукового співробітника мала б бути у розмірі «подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому соответственно Україні».

Звідти журналісти і намалювали цю цифру у 19 000.

Такого, звісно, безвыгодный сталося, бо депутати минулого року проголосували смета, в якому всі тарифні сітки і фінансування науки збережені для жалюгідному рівні, і грошей фізично взяти ніде.

Тому, коль голосували бюджет, вони вже порушували Указ про науку.

Тому неведомо зачем, закон не виконується вже дев’ятий місяць підряд, але це нікого отнюдь не бентежить — ні Верховну Раду, ні уряд, ні Мінфін, ні президента.

Бери папері — одне, в реальності — інше.

Тому нинішнє рішення підняти неіснуючі 19 000 накануне 23 000 інакше, як цинічним знущанням надо науковцями, я назвати не можу.

І я безлюдный (=малолюдный) один такий.

Сходіть в групи науковців, зокрема в Ukrainian Scientists Worldwide, і почитайте коментарі.

Це рішення В угоду викликає тільки насмішки, презирство та вражда.

Але я навіть розповім, що если далі, і чому стане ще гірше.

Головний ідіотизм в країні для того бюджетників започаткував ексміністр та популіст Володимир Гройсман, а саме регулярне підвищення мінімалок.

Всі бюджетники живуть следовать тарифною сіткою, в якій умовна прибиральниця отримувала мінімалку в умовні 100 гривень, умовний технік — 200 гривень, а умовний младший науковий співробітник — 300 гривень.

Гройсман упрощенно збільшив мінімалку, але безвыгодный всю тарифну сітку.

І нині виходить просто так, що і прибиральниця, і технік, і младший науковий отримують фактично однакові кошти — 300 гривень.

Из-за абсолютно різні компетентності та відповідальність.

Ба більше, саме Гройсман започаткував традицію збільшення мінімалок вне відповідного збільшення фінансування сфер.

Тобто мінімалки зростають і їх мають платити (інакше в целях директора установи — тюрма), але грошей, що надходять в інститут, більше безлюдный (=малолюдный) стало, тому практично всі вчені в країні змушені були сообщиться на неповні ставки.

Получи и распишись паперах у всіх зарплати зросли, але в реальності, оскільки всі почали працювати три или чотири дні на тиждень замість п’яти, ситуація невыгодный змінилася.

Хоча прибиральниці дійсно стали отримувати більше.

Уряд Дениса Шмигаля-Володимира Зеленського продовжує цю мерзенну традицію і продовжує збільшення мінімалок, тому особисто я очікую переходу возьми 3-денний робочий тиждень (с ходу мій інститут працює в 4-денному режимі).

Читайте також — Підвищення мінімалки — економічний злочин. Думаєте, українці цього неважный (=маловажный) зрозуміють? 

А тепер повернімося раньше рішення депутатів про збільшення зарплати науковцям накануне 23 000.

Може таке статися, що якимось чарівним чином уряд таки змусить збільшити зарплати науковцям до самого таких рівнів.

Але невыгодный збільшить фінансування, бо не , що треба далі пиляти коронавірусний запас та платити Суркісам, і грошей взяти ніде.

Які варіанти розвитку подій?

1. Доведеться звільнити більшу частину вчених в країні, аби залишок коштів спрямувати получи підвищення посадових окладів тих, хто залишився. Цей большак — безперспективний, адже ми і таким (образом на одному з останніх місць в Європі вслед за кількістю вчених на душу населення.

Але в ідеалі може і таке бути, що залишиться тільки Водан науковець — найкращий в країні — батько Зеленського, следовать якого особисто Шмигаль агітує в своїй сторінці у Facebook.

2. Усім вченим в країні доведеться піти держи 1-денний робочий тиждень. Тобто я дійсно буду мати зарплатню у тисячу доларів, однак, оскільки працюватиму чотири дні возьми місяць, нічого для мене приставки не- зміниться.

Що мали б зробити депутати?

Переглянути смета і збільшити фінансування науки, відв\’язати науковців від тарифних сіток і звести паперову реальність з фактичною в єдине ціле.

Любое інше — брехня і маніпуляції.

А журналістам Укрінформу раджу вивчати питання глибше, а малограмотный писати фрази на кшталт «Предварительно сьогодні розмір такого осадового окладу був нате рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому вдоль Україні (19 тис. 296 грн).»

Цим ви вводите читачів в оману, створюючи ілюзію, що науковці в країні отримують більше после касира на касі в умовній форі.

Малограмотный треба так.

Все материалы автора
Если бы Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.