Ляшко розповів про найближчі поставки вакцин

У МOЗ oбіцяють, щo дo кінця чeрвня в крaїні тoчнo будe 3,7 мільйoнa дoз вaкцини від кoрoнaвірусу.

У червні в Україну прибуде кілька сотень тисяч вакцини Pfizer, закупленої вслед за держкошти, і 700 тисяч доз AstraZeneca від механізму COVAX, заявив міністр охорони здравствуй'я Віктор Ляшко возьми зустрічі з журналістами, повідомляє УП.

"Прораховуємо: 500 тисяч доз CoronaVac розвезли, 500 тисяч CoronaVac если розвезено на наступному тижні, тобто вони завершили лабораторний ревизия, 500 тисяч CoronaVac довершить лабораторний контроль 10-15 червня. Це півтора мільйона. Pfizer 473 (тисячі доз) ровно по COVAX вже приїхав, 473 (тисячі доз) очікується бери тижнях після 7 червня. І 500 тисяч доз вакцини Pfizer – це перша доставление вакцини, закуплена (за держкошти), 117 приїхало, потім ще 40 приїхало, потім щотижня вдоль 60 тисяч – тобто до самого кінця червня. Це вже три мільйони. І 700 AstraZeneca, яку ми очікуємо від механізму COVAX. AstraZeneca союз-ось приїде", – повідомив міністр.

Ляшко зазначив, що крім 8 мільйонів доз вакцин від COVAX і 34 мільйонів доз законтрактованих вакцин, він підписав ще Вотан контракт на поставку вакцин. Але деталей щодо того, хто є виробником цієї вакцини і який її обсяг законтрактувала Україна, далеко не повідомив.

Нагадаємо, що в Україні з початку кампанії вакцинації від коронавірусу дві дози отримали близько 124 тисяч осіб. Всього в Україні зробили 1 132 821 щеплення.