Названа причина пропуску занять дівчатками-школярками

В рaмкax кaмпaнії, присвячeній Дню мeнструaльнoї гігієни, булo бeзкoштoвнo рoзпoвсюджeнo 200 тис. гігієнічниx прoклaдoк сeрeд дівчaт і жінoк зі склaдними життєвими oбстaвинaми в 17 рeгіoнax Укрaїни.

Кoжнa п'ятa шкoляркa прoпускaє заняття сверх неможливість придбати засоби менструальної гігієни, що, зокрема, стає приводом во (избежание стигматизації та булінгу. Ради це в п'ятницю, 28 травня, пише Інтерфакс-Україна.

Для це йдеться в дослідженні, проведеному в рамках глобальної ініціативи Фонду АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з Департаментом молоді та спорту КМДА та Київським міським центром соціальних служб пользу кого сім'ї, дітей та молоді перед Дня менструальної гігієни.

"У нас є дані, що 3,5 млн сімей отримали субсидію, це (быть про те, що прислуга живуть не дуже добре матеріально, вони витрачають гроші сверху їжу, але не витрачають гроші нате інші речі, зокрема прокладки відносяться вплоть до тих витрат, на які отнюдь не витрачають гроші. В результаті 20% дівчаток приставки не- можуть купити собі прокладки, багато із-вслед за цього пропускають заняття в школах", – сказала агентству корифей представництва Фонду АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

Також агентство вперять слова лікаря гінеколога-ендокринолога Вікторії Бурго, яка підкреслює, що "менструації і ПМС учащенно стають приводом для булінгу, особливо в чоловічих колективах".

"Виявляється, що сьогодні за версту не всі можуть купити собі гігієнічні прокладки. Ми говоримо безграмотный тільки про дівчаток, але і для жінок репродуктивного віку, які з якихось причин без- мають можливості придбати засоби менструальної гігієни", – сказала вона.

Бурго зазначила, що "коль немає можливості дістати прокладки, дівчата користуються тим, що мають під рукою: серветками, газетами, туалетним папером, шкарпетками разве взагалі нічим".

Нона менструальної гігієни – щорічний міжнародний захід, який відзначається 28 травня, починаючи з 2014 року. Метою заходу є привернення уваги світової спільноти поперед проблеми менструальної гігієни та здійснення просвітницької роботи, яка дає можливість дівчатам-підліткам і жінкам репродуктивного віку повноцінно брати счастье в житті суспільства, зберігати власне привет'я і незалежність.

Нагадаємо, з початку року в Україні зафіксовано 126 випадків самогубств серед підлітків, в пирушка час як за гуртом минулий рік було 123 випадки.