Широку вакцинацію освітян розпочнуть з 24 травня: щеплюватимуть препаратом від Pfizer

З 24 трaвня МOЗ рoзпoчнe вaкцинaцію прaцівників зaклaдів oсвіти — дитячиx сaдків, шкіл, кoлeджів, зaклaдів вищoї oсвіти.

Їx будуть щeплювaти вакциною Pfizer, яка в межах ініціативи COVAX прибуде до самого України наступного тижня у кількості 473 850 доз. Для це повідомив заступник міністра охорони привет'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає УНН з посиланням сверху “Радіо Свобода”.

После попередніми підрахунками, вакцинувати планують 180 тисяч працівників закладів освіти.

“Спустя місяць у них почнеться весна відпусток, тому ми хочемо всіх освітян вакцинувати давно відпусток. А у вересні їм вже венчание на роботу”, — сказав головний санлікар.

Ляшко уточнив, що якщо працівник закладу освіти має бажання вакцинуватися, в таком случае йому треба звернутися впредь до керівника освітнього закладу, -де він працює.

“Якщо людина офіційно працевлаштована в закладі освіти, вона має піти накануне свого керівника і поінформувати його для бажання щеплюватися. Керівники передають інформацію накануне місцевих департаментів освіти, а вже звідти інформація передається по департаментів охорони здоров‘я”, — додав Ляшко.

Вслед за даними МОЗ, мобільні бригади, що здійснюють вакцинацію, будуть приїздити безпосередньо впредь до закладів освіти.

Як повідомив Віктор Ляшко, наразі 21 922 працівники закладів освіти України вже провакциновані. Це, зокрема, человечество, старші 65 років та ті, що мають забезпечити зовнішнє незалежне оцінювання.

По (по грибы) даними МОЗ, 3 638 людей щеплено проти COVID-19 вслед добу 14 травня 2021 року в Україні. 936 499 людей щеплено від початку вакцинальної кампанії, з них отримали 1 дозу — 936 497 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) — 13 661 крупная шишка (із них 2 особи отримали 1 дозу вслед кордоном).