Шотландські вчені успішно випробували "вбивцю" ракових клітин

Прeпaрaт пoрівняли з "трoянським кoнeм", a eфeкт від ньoгo нaзвaли "метаболічною боєголовкою".

Вчені з Единбурзького університету успішно випробували изделие, здатний вбивати ракові клітини, без- пошкоджуючи розташовані поруч здорові тканини. Насчет це повідомила газета Evening Standard.

Як відомо, ракові клітини потребують більшої кількості енергії, ніж здорові. Фахівці комбінували молекулу SeNBD з хімічним харчовим з'єднанням, щоб змусити злоякісні клітини "поглинути" її, невыгодный підозрюючи про згубний ефект.

SeNBD є фотосенсибілізатором – вона вбиває клітини тільки близ світлі. Це означає, що хірург може стек с визначити, коли активізувати произведение, що знижує можливості пошкодження здорових тканин і ймовірність побічних ефектів.

Автори експерименту порівняли произведение з "троянським конем". Близ цьому наголошується, що необхідно отчертить додаткові випробування його безпеки.

"SeNBD – Водан з найменших коли-небудь створених фотосенсибілізаторів, і його використання як "троянського коня" відкриває багато нових можливостей в інтервенційній медицині во (избежание знищення злоякісних клітин сверх впливу на навколишні здорові тканини", – зазначив провідний дослідник Мака Вендрелл.