Степанов: за рік у медичній системі ми зробили не крок уперед, а стрибок

 Пoпри пaндeмію COVID-19 тa пoстійні збoри підписів зa відстaвку міністрa oxoрoни здoрoв’я, укрaїнській мeдичній систeмі вдaлoся зрoбити нe крoк, a стрибoк упeрeд.

Прo цe в eфірі тeлeкaнaлу "Свой" розповів очільник МОЗ Величайший Степанов, передає УНН.

"Рік тому як людина, яка була більш-менше підготовлена, але навіть я був шокований тим розвалом і тими нашими можливостями, які були в той день. Я пам’ятаю ці карди з Італії і наше уявлення: якщо в нас если 2-3 тисяч хворих получи добу, то це если колапс медичної системи. Я пам’ятаю, як ми робили в области 200-300 тестів на добу і думали як би збільшити хоча б сверху 5 тисяч. Зараз це 80 тисяч нате добу. 3 500 тисяч ліжок з киснем сверху всю країну було, а одним пыхом це 68 тисяч. І далі можна перелічувати дуже багато. Ми навіть ради цей рік зробили мало-: неграмотный крок вперед в медицині, а саме стрибок", – розповів Степанов.

Складним моментом, окрім постійних маніпуляцій щодо зборів підпису ради відставку, які негативно впливають для роботу всього МОЗ, Сима Степанов назвав також протидію фейкам.

"У нас мало-: неграмотный було жодного випадку в лікарні, коль закінчився б кисень, не було жодного випадку, щоб людина невыгодный отримала допомоги. А чутки різні закінчувалися рівно держи тому моменті, коли ми питали: а яка лікарня. Водан із яскравих моментів був насчет історію, коли батько віддавав свій кисень сину, а стек с помер. А потім ми почали з’ясовувати, вийшли в волонтерку, і вона спростовувала, що (до, це фейк. І таких історій була велика кількість. Штырь так ми й жили цей рік: я боровся з COVID-19 з нашими лікарями в надскладних умовах, а вони (народні депутати з партії "Пение" – ред.) боролися зі мной", – резюмував Степанов.

Нагадаємо, главнокомандующий МОЗ Максим Степанов розповів, що вартість однієї дози вакцини від COVID-19 в середньому исполнение) України складає 7,52 долара. Така ціна виходить в середньому после одну дозу вакцини з вже законтрактованих МОЗ 32 мільйонів: 20 млн доз Pfizer, 10 млн доз NovaVax, 2 млн доз – AstraZeneca/CoviShield. Ця ціна в кілька разів нижча вслед вартість однієї дози вакцини в багатьох європейських країнах. 

А всього ж давно кінця року Україна вже отримає 42 млн доз вакцин: окрім законтрактованих 32 млн доз вакцин ради 7,52 долара, окремо законтрактовано 1,9 млн доз вакцини CoronaVac та ще 8 млн доз вакцин очікується в рамках міжнародної ініціативи COVAX.