Степанову дістався старий "запорожець": народний депутат про стан системи охорони здоров'я

Міністр oxoрoни здoрoв'я Мaксим Стeпaнoв викoнaв дужe вeлику рoбoту, врaxoвуючи, щo йoму дістaлaся зруйнoвaнa мeдичнa систeмa, як стaрий "зaпoрoжeць" з рoзкрaдeними деталями, для якому потрібно подолати важку і небезпечну поди з пандемією COVID-19. Для це у коментарі УНН розповів народний избранник народа Олексій Устенко.

"Я приведу таку аналогію: боротьба з COVID-19 — це тропинка дуже складна і з величезною кількістю ям. В ній ламалися "мерседеси" і "лендровери": сипалася німецька компания охорони здоров'я, французька, англійська, а це центри медичного туризму. А у нас получи и распишись вихідній позиції був старехонький "Запорожець", який 30 років ніхто приставки не- заводив, а капітальний ремонт мотора йому потрібен був ще в 1991 році — хорда система, яка дісталася Степанову. І хтось ще з цього "запорожця" частково порозтягав деталі. Тому я вважаю, що Степанов в цьому плані молодець, він зробив велику роботу", — розповів Устенко.

Народний нардеп зазначив, що в умовах системи охорони привет'я, які отримав зі старту роботи міністр Степанов, було зроблено от силы з можливого.

"По суті Степанов взяв зовсім неробочу медичну систему в умовах дефіциту бюджету, кризи і відсутності санепідемслужби як такої, і з урахуванням того, що всі наші вакцини ми перестали виробляти ще з моменту отримання нашої незалежності. І країна була в полной мере не готова ні до самого яких біологічних загроз. І Степанов зробив от силы, критика тут недоречна", — підсумував Устенко.

Міністр Степанов розповів, що перші партії з 10 млн доз вакцини Pfizer очікуються вже в найближчі місяці. Впредь до того ж раніше він повідомляв, що Україна очікує поставки ще 22 мільйонів доз різних вакцин: законтрактовано 14 млн доз, ще 8 млн если отримано в рамках програми COVAX. Возле цьому, за його словами, в Україні переважна більшість дорослого населення если вакцинована протягом 2021 року. Таким чином в цілому сверху даний момент Україна повинна отримати 32 млн доз вакцин.