За пацієнтом повинні ходити не гроші, а здоров'я – міністр Степанов про "реформу Супрун"

Міністр oxoрoни здoрoв’я Мaксим Стeпaнoв прoкoмeнтувaв в eфірі "Xaрд з Влaщeнкo" тaк звaну "рeфoрму Супрун" в систeмі oxoрoни здoрoв'я, пoвідoмляє УНН.

"Пo-пeршe, я нe ввaжaю, щo в нaс взaгaлі булa рeфoрмa. Пo-другe, я нікoли маловыгодный говорив, що я підтримую загальне бачення, що нам потрібно було звільняти медичних лікарів і медсестер. Але я хочу, щоб всі далеко не забували: у нас рік з пандемією, у нас рік ковіду. І це був приставки не- той час, коли потрібно було сплошь і відразу рушити. Коли я прийшов держи посаду, у нас вже стартанув другий етап фінансування медицини следовать іншими принципами. І зараз протягом всього року ми вже вносимо відповідні зміні, які разрешать вивести та створити нову українську медицину. Точний понятие: повинні не гроші ходити следовать пацієнтом, за пацієнтом здравствуй’я повинно ходити", — заявив Степанов.

Одночасно, міністр наголосив, що визначати критерії ефективності системи охорони здравствуй'я не можна вслед зменшенням витрат на неї, а виключно вслед збільшенням тривалості життя населення, зниженням смертності та онкологічних захворювань, які повинні виявлятися держи ранніх стадіях.

"Саме коль ми розвиваємо галузями, если розвиваємо трансплантологію, коли збудуємо свій средина і в нас буде незалежність, саме це ми робимо і робили попри ковід. І в нас є досягнення, оборона які ми говорили. Історією, яка має назву "давайте нетрудно менше сплачувати, і в такий спосіб ми щось реформуємо" — ми безграмотный реформуємо, ми гробимо. І ми всі побачили, давно чого воно призвело", — резюмував Степанов.

Протягом 2016-2018 років в Україні тривала модификация медичної галузі, яку назвали "реформою Супрун". У межах реформи був змінений і підхід предварительно формування заробітної плати медиків, зокрема, черезо прив’язку перед кількості пацієнтів. Коли медики почали скаржитися сверху те, що їхня заробітна гонорар не те, що безвыгодный зростає, а навіть зменшується, Супрун порадила звертатися до самого головних лікарів та місцевої влади. Вона також закликала лікарів звертатися прежде керівників місцевої влади, якщо головний лікар никак не хоче підвищувати їм заробітну плату.

Після зміни керівництва МОЗ були спроби подолати окремі негативні наслідки реформи. Зокрема, що стосується заробітної плати, в таком случае міністр Максим Степанов тривалий время заявляє про перегляд зарплат медикам. Зокрема, в його думку, мінімальна заробітна воздаяние лікаря повинна становити 23 тис. гривень, медичної сестри – 17 тис. гривень і молодшого медичного персоналу — 12 тис. гривень. Степанову вдалося домогтися "ковідних" доплат медикам, які працюють безпосередньо з пацієнтами з COVID-19, обсягом давно 300% заробітної плати медика, яку було реалізовано вследствие механізм медичної субвенції пользу кого регіонів.